10 kuchyňských nožů, o kterých byste měli přemýšlet

Zavřít

Latest slideshows

Kandované fialky
2018-04-18 22:57:30 / Od: Petra Bílá
Sdílet
Předchozí Další

Univerzální kuchyňský nůž FISKARS

Image sources

Otevřít galerii

Porcování masa, krájení zeleniny do polévky nebo uříznutí krajíce chleba ke snídani. Na každou činnost se hodí jiný kuchyňský nůž. Podívali jsme se na 10 typů nožů, o kterých byste měli přemýšlet, pokud připravujete jídla každý den. Tady jsou:

1. Univerzální nůž FISKARS

univerzální kuchyňský nůž fiscars

V každé domácnosti by měl být univerzální nůž, který pomůže při běžném krájení. Dobrým základem je tento nůž od švédského výrobce Fiskars s čepelí dlouhou 10 cm.

2. Nůž na krájení steaků TESCOMA

steakový nůž

Když už máte na stole steaky, byla by škoda pižlat je obyčejným příborovým nožem. Česká firma TESCOMA nabízí cenově dostupné nože s tenkou špičkou a precizním ostřím, se kterými perfektně nakrájíte grilované maso, a je jedno, jestli připravené rare, medium nebo dobře propečené well-done. V odkazu sada 6 steakových nožů pro rodinné grilování.

3. Vykosťovací nůž BERNDORF

Vykosťovací nůž BERNDORF

Tenhle nůž není pro vegetariány: úzká, extrémně ostrá čepel předurčuje nůž k hrubému vykostění masa, oddělení od kosti a kloubů bez větší námahy. Vykosťovací nůž Berndorf je určený pro gastroprovozy i pro domácí kuchyně s náročným kuchařem, který rozumí masu a chce si jej sám připravovat.

4. Nůž na chleba TESCOMA

Nůž na chleba TESCOMA

Chléb a pečivo se krájí nožem s dlouhou tenkou čepelí a zubatým ostřím. V žádné domácnosti by takový nůž neměl chybět; bagety, housky a další podélně krájené pečivo rozdělíte tímto nožem jedna báseň. Na obrázku oblíbený nůž na chléb od firmy TESCOMA.

5. Japonský nůž santoku TESCOMA

Japonký nůž Santoku TESCOMA

Japonské nože jsou vyhlášené mistrným zpracováním a ostrostí. Hodí se nejenom na přípravu asijské kuchyně, ale i té evropské. Tento tvar čepele se nazývá santoku a v produktové řadě AZZA jej představuje česká firma TESCOMA. V odkazu najdete video o japonských nožích santoku.

6. Nůž na krájení sýra TEFAL

Nůž na krájení sýrů Tefal

Nože na sýr umožňují plynulé krájení tvrdého sýra z bloku, plísňových sýrů, parmezánu, ale i měkkých sýrů. Speciální geometrie zabraňuje nalepování sýra v průběhu krájení na plochu čepele nože. Bezvadný při přípravě obložených mís a studeného bufetu.

7. Nůž na krájení rajčat VICTORINOX

nůž na krájení rajčat Victorinox

Speciální, velmi šikový nožík na krájení rajčat. Zubaté ostří bez problémů prořízne tuhou rajčatovou slupku a rozkrojí dužinu, aniž by se rajče deformovalo a vyteklo z něj příliš mnoho šťávy. Cenově dostupný nůž, který se švýcarskému výrobci skutečně povedl. 

8. Sada nožů v bloku Azza TESCOMA

sada kuchyňských nožů

Pokud chcete do kuchyně špičkové, prvotřídní nože, které jsou navíc uložené v designovém bloku, zkuste tuhle sadu z produktové řady Azza od značky TESCOMA. Najdete zde nože k veškerému krájení, jaké při přípravě pokrmů potřebujete: pohodlné krájení zeleniny, rozříznutí pečiva, porcování syrového i pečeného masa. Je to také tip na perfektní dárek do nové domácnosti.

9. Keramický nůž LAMART

keramický nůž Lamart

Kdo by neznal keramické nože! Jsou vyrobené z ušlechtilé keramiky, odolné vůči chemické korozi a jsou obzvláště vhodné na šetrné zpracování čerstvých potravin. Keramické nože jsou pekelně ostré, zároveň však křehké, proto se obvykle dodávají s ochranným krytem. Keramické nože Lamart mají navíc měkčenou rukojeť a velmi povedený design.

10. Sekáček na maso TESCOMA

sekáček na maso TESCOMA

Tady se dotýkáme profesionální řezničiny – ačkoliv i v domácí kuchyni potřebujeme čas od času při porcování odseknout kus masa i s kostí. K tomu jsou perfektní právě sekáčky na maso. Ty od české firmy TESCOMA odvádějí parádní práci a navíc při jejich koupi nemusíte sáhnout příliš hluboko do kapsy.

O autorovi

Redakce

Tipy, rady, recenze - v kuchyni i u stolu.