silvestrovské jednohubky

5 nejlepších silvestrovských pomazánek z Pinterestu

Pomazánky jsou vděčným rychlým pokrmem připraveným během chvíle. Pokud je namažete na plátek pečiva a hezky přizdobíte, máte během chvíle postaráno o pohoštění pro slavnostní příležitost, nebo pro nečekanou návštěvu.

Dnes se zaměříme na silvestrovské oslavy. K poslednímu dni v roce patří jednohubky, chlebíčky a kanapky, proto přinášíme inspiraci na 5 nejlepších pomazánek, které na plátek pečiva můžete namazat.

Inspiraci jsme tentokrát čerpali na Pinterestu, obrázkové sociální síti, která nabízí nepřeberné množství nápadů.

Luxusní pomazánky na silvestrovské jednohubky – tady jsou!

1) Sýrová pomazánka s česnekem

Sýrová s česnekem je královnou mezi pomazánkami. Její předností je, že nemá přísně daná pravidla, jak ji připravit.

K základnímu složení, sýr, máslo nebo žervé, utřený česnek, může každý přidat ingredience podle chuti a připravit si tak vlastní originální silvestrovskou pomazánku.

Uherská pěna

Klasika z dob minulých, chuťovka, která ze své chuti nic neztratila ani dnes: uherská pěna, vyrobená z Uherského salámu (případně jakéhokoliv jiného fermentovaného „suchého“ salámu). Do pomazánky patří dále změklé máslo a tavený sýr, hotové jednohubky se zdobí červenou kapií, sterilovanou okurkou a čerstvou snítkou bylinek.

Uherská pěna je důstojnou silvestrovskou pomazánkou, kterou namažete na plátky rohlíku nebo veky.

Tuňáková pomazánka

Všichni víme, že ryby jsou zdravé, tak proč z nich nepřipravit pomazánku také na Silvestra? Kromě běžných sardinek se dá použít luxusnější verze z konzervovaného tuňáka. Vyzkoušejte tuhle s Lučinou a uvidíte, jak se po ní zapráší!

Pomazánka z kuřecího masa

Zbylo vám kuřecí maso a přemýšlíte, co s ním? Připravte z něj pomazánku na silvestrovský stůl. Pro milovníky masa jasná volba, jednohubky s kuřecí pomazánkou ozdobte čerstvou zeleninou a zelenými snítky bylinek.

Fazolová pomazánka se sušenými rajčaty

Silvestrovská pomazánka pro vegetariány, tak by se dala nazvat tato dobrota, jejíž základ tvoří konzervované bílé fazole. Vesměs zdravé ingredience, které fazolová pomazánka obsahuje, podpoří vaše fitness hubnoucí plány do nového roku!

TIP: Víte, co jsou kanapky? 

Spadají do kategorie oblíbených chuťovek, v zahraničí známé jako tzv. finger food (jídlo, které můžete zobat jen pomocí prstů).

Moderní KANAPKY jsou variantou na české jednohubky, jsou však o něco větší a základem obvykle nebývá obyčejný plátek pečiva, ale třeba slaná krekra (sušenka), košíček ze slaného listového nebo křehkého těsta. Bývají krásně ozdobené a jen samotný pohled na ně vyvolává vlnu chutí a očekávání labužnického nebe.

Kde hledat inspiraci na silvestrovské pohoštění?

Jednohubky, kanapky, chlebíčky a další chuťovky na silvestrovský večer se výborně hledají na Pinterestu. Pinterest je celosvětová obrázková vyhledávací síť, najdete zde inspiraci ve formě fotek prakticky k jakémukoliv receptu, jaký si umanete. Rozhodně stojí za vyzkoušení!

O autorovi

Redakce

Tipy, rady, recenze - v kuchyni i u stolu.

Přidat komentář:


Sdílej s přáteli
Hezký článek z webu MlsnáVařečka.cz, který stojí za přečtení: 5 nejlepších silvestrovských pomazánek z Pinterestu, odkaz je tady: https://mlsnavarecka.cz/5-nejlepsich-silvestrovskych-pomazanek-z-pinterestu/