Silikonová forma na bábovku: musí se vymazat?

třená bábovka

Pořídili jste si novou silikonovou formu na bábovku a přemýšlíte, jestli se před pečením musí vymazat? Nebo spoléhat na nepřilnavost silikonu a doufat, že se upečená bábovka vyklopí bez nejmenšího problému?

Čtěte 5 tipů, se kterými při pečení se silikonovou formou zaručeně uspějete! Navíc přidáváme vyzkoušené recepty na domácí bábovku.

  1. 1Základní pravidlo zní: silikonové formy by se neměly mýt v myčce na nádobí, saponát totiž odmastí povrch formy a bábovkové těsto se pak při pečení začne přichytávat. Silikon myjte pouze pod tekoucí vodou, bez agresivních odmašťovacích prostředků (nedoporučuje se ani jar!). Na povrchu silikonu tak zůstane jemný mastný film, který zajistí nepřilnavost formy. 
  2. 2Pokud budete dodržovat pravidlo č. 1., pak vězte, že silikonová forma na bábovku se nevymazává ani nevysypává strouhankou nebo hrubou moukou, kdo chce však mít jistotu, může formu vytřít olejem nebo kouskem másla.
  3. 3Nejste si jistí, kdy bábovku po upečení ze silikonové formy vyklopit? Bábovka se vyklápí až zchladnutá nebo zcela vychlazená. Silikonová forma, kterou myjete jen ručně, zajistí snadné vyklopení bábovky. Před vyklopením můžete silikonovou formu lehce uvolnit, aby šla bábovka ještě lépe vyklopit, silikon můžete z bábovky “svléknout”.
  4. 4Bábovku v silikonové formě pečte na plechu. Silikon totiž není stabilní a chvěje se, pokud byste dali formu přímo na rošt, mohla by se bábovka při pečení zdeformovat. Formu si postavte na plech už v okamžiku, kdy do ní budete nalévat těsto, nebudete pak mít problém dostat plech i s naplněnou formou do trouby.
  5. 5Budete-li vybírat silikonovou formu na bábovku, hledejte u osvědčených prodejců. Nejlevnější forma nemusí být výhodná koupě. Značkoví výrobci prodávají formy z pevného silikonu, který drží tvar, navíc máte jistotu, že taková silikonová forma je zdravotně zcela nezávadná. Dobrou nabídku silikonových forem najdete v e-shopu SvětCukrářů.cz

TIP navíc: Pokud chcete trendy formu na bábovku v krásných tvarech, podívejte se na kolekci bábovkových forem od NORDIC WARE.

silikonová forma na bábovku nordic ware

Vyzkoušené recepty na bábovky z našeho blogu:

Author Image

Petra Kupská

Vláčná bramborová bábovka

Author Image

Ivana Sirůčková

Hrnková bábovka ořechová

Author Image

Petra Bílá

Cuketová bábovka

Author Image

Petra Kupská

Poctivá třená bábovka

O autorovi

Redakce

Tipy, rady, recenze - v kuchyni i u stolu.

Přidat komentář:


Sdílej s přáteli
Hezký článek z webu MlsnáVařečka.cz, který stojí za přečtení: Silikonová forma na bábovku: musí se vymazat?, odkaz je tady: https://mlsnavarecka.cz/silikonova-forma-na-babovku-musi-se-vymazat/