Hot&Cool: Dvoustěnné termo sklenice, které udrží čaj horký a pivo chlazené

Slyšeli jste už někdy o sklenicích, které mají dvojité stěny? Mezi nimi je izolační vrstva, která udrží nápoj po celou dobu právě tak teplý nebo studený, jak máte rádi. 

Termo sklenice Hot&Cool jsou nejenom funkční, pěkně také vypadají. Až budete dobré společnosti servírovat oblíbené nápoje, buďte si jistí, že tohle sklo na prostřeném stole nikdo nepřehlédne.

termo sklenice

Termo hrnek na čaj

Jste schopni pít čaj po ránu, k obědu i o páté? Z hezkého hrnku bude chutnat ještě víc. Podívejte se na dvoustěnné hrníčky s ouškem, ve kterých čaj bude teplý a stále teplý, až do posledního doušku.

Sada 2 ks termo sklenice na čaj s konvičkou

sada na čaj termo sklenice

Termo hrnek na čaj s kovovým sítkem

termo hrnek na čaj

Termo hrnek na čaj s dvojitou stěnou Big Tea

termo hrnek na čaj

Termo sklenice na kávu      

Nejste čajomil, ale čistokrevný kafař? A dáte si espresso, lungo, nebo snad latté či cappuccino s našlehanou čepicí mléka? Objednávky bereme na vše, servírujeme v působivých termo sklenicích vhodných právě na ten typ kávy, který máte rádi.

Sada 2 ks termo sklenice latté 410 ml

termo sklenice latté

Sada 2 ks termo sklenice espresso 80 ml

termo sklenice espresso

Sada 2 ks termo sklenice latté 230 ml

sklenice na latte 230 ml

Termo sklenice na pivo

Přesuňme se nyní od teplých nápojů k těm, které se pijí zásadně vychlazené. Řeč je o pivě! Nalijte si ho do termo sklenice a ta se postará, aby měl chmelový mok stále správnou teplotu (protože nikdo nemá rád zteplalé pivo, že?).

Dvojitá termo sklenice na pivo 500 ml

termo sklenice na pivo

Sada 2 ks termo sklenice na pivo 370 ml

termo sklenice na pivo 2 ks sada

Dvoustěnný termo půllitr na pivo 550 ml

termo půllitr pivo

  • Rychlý tip: Pivními sklenicemi z dvojitého skla potěšíte pivaře, kupte mu je jako dárek!

Skleněný pohár na zmrzlinu

Nejenom nápoje, termo sklenice poslouží třeba k podávání zmrzlinového poháru, ve kterých se zrmzka nerozteče dřív, než ji donesete na stůl. Pokud připravujete zmrzlinový pohár pro větší společnost, sklenice s dvojitými stěnami přijdou vhod!

Sada 2 ks termo sklenice na zmrzlinový pohár

termo sklenice na zmrzlinu

Sada 2 ks termo sklenice na zmrzlinový pohár

termo sklenice na zmrzlinový pohár

Další druhy termo sklenic

  • V kolekci Hot&Cool 4Home dále najdete termoizolační sklenice na víno o objemu 300 ml, v klasickém tulipánovém tvaru, univerzální pro bílé i červené víno.
  • Pro tvrďáky, kteří se nebojí to ve společnosti roztočit, jsou zde termo panáky na tvrdý alkohol, leckdy velmi vtipné a efektní. No řekněte, nedali byste si rum nebo whisky ze sklenice, která má uvnitř zabudovanou lebku? Pijeme na ex, až do dna, vážení!
  • Potěší také hezky sladěné sady, s dvěma až šesti termo sklenicemi, menší o objemu 150 ml, 200 ml nebo větší 280 ml (třeba pro latté macchiatto).

Proč termo sklenice Hot&Cool?

  • Termo sklenice Hot&Cool jsou vyrobené z borosilikátového skla, které si s teplotou poradí mnohem lépe než sklo klasické.  Jen tak se nepoškrábou ani nerozbijí, poslouží tak dlouho, dokud vás ještě budou bavit. Jsou kvalitní a za cenu, kterou si můžete dovolit.
  • Borosilikátové sklo vydrží víc než běžné stolní, odolává zejména teplotním šokům. Nalijete do něj horkou vodu, sklo nepraskne. Ťuknete omylem do hrnku, ten spadne na zem a dost možná se ani nerozbije. Dejte ho do myčky, povrch se nepoškrábe.
  • Termo sklenice Hot&Cool mají dvojité stěny, které jim dodávají zajímavý vzhled, ale také pomáhají s izolací. Horký nápoj hned tak nevychladne, studený osvěží mnohem déle. A nepopálíte se, ani když hrníček uchopíte hned po nalití – dvojité stěny izolují i zvenčí.
  • Termo sklenice z borosilikátového skla jsou lehké, odolné, dobře se udržují. Jsou vhodné pro každodenní podávání nápojů dospělým i dětem.

Co přesně je borosilikátové sklo

Sklo patří k oblíbeným materiálům v kuchyni. Je praktické, nechytá chutě ani pachy, neuvolňuje chemikálie a dá se mnohokrát recyklovat. Obyčejné sklo má i nevýhody, například křehkost, vyšší hmotnost, nebo že při kontaktu s vysokými teplotami rádo praská.

Borosilikátové sklo těmito neduhy netrpí. Vyrábí se speciální technologií – výrobky se zahřejí zhruba na 550 °C a pak se nechají pomalu chladnout. Tím se odstraní pnutí, které by mohlo vést k popraskání skla.

Borosilikátové sklo se často používá pro výrobu laboratorních zkumavek a baněk nebo v automobilovém průmyslu, kde potřebují materiály, které něco vydrží.

Sklenice na panáky s lebkou
  • Když se naskytne dobrá příležitost, frťánek něčeho ostřejšího přijde vhod. Alkohol podávejte stylově, což takhle dát si panáčka ze skleničky s lebkou?

panáky termo sklenice

O nápojích, které jsou jako stvořené pro podávání v termo sklenicích

Teplé nápoje: Káva a čaj

Kvalitní káva a čaj patří k požitkům, které si většina z nás dopřává každý den. Co takhle poctivé cappuccino? Našlehané latté? Nebo dáváte přednost menší delikátní kávě, zato s intenzivní chutí?

Z kolekce Hot&Cool si vybere každý: vysoké sklenice na tenké noze s uchem, baculaté tvary nebo malé elegantní hrnky, které vám poskytnou oblíbené ranní povzbuzení nebo tu správnou tečku po pořádném obědě.

Jestliže si potrpíte na orientální aroma čajových lístků, neměl by vaší pozornosti ujít hrnek Big Tea (protože dobrého čaje není nikdy dost).

Nemáte rádi sáčky? Co takhle dvoustěnný hrnek ze skla v sadě s konvičkou, která je opatřená kovovým sítkem?

Studené nápoje poskytnou v létě osvěžení

A co v létě? Jakmile teploměr vyletí nahoru, je příjemné popíjet džus, limonádu, minerálku nebo ovocnou šťávu s ledem. Zkuste letní drinky podávat v soupravě džbánu a skleniček Hot&Cool. Led se v nich rozpouští pomaleji, a ještě potěší originálním designem.

Samotnou kapitolou jsou zmrzliny, sorbety a jiná sladká prázdninová potěšení. Kdo by nerad mlsal čokoládovou, vanilkovou nebo nějakou fajn ovocnou příchuť, která se pomalu roztéká na jazyku! Díky termo nádobí mražená pochoutka vydrží v misce déle, vychutnáte si ji v klidu, sousto za soustem.

Nesmíme zapomenout na milovníky pěnivého moku. Teplota piva je při podávání neméně důležitá než u vína. Vzpomínáte na pivo z pověstného sedmého schodu? Ten si s sebou ke stolu vzít nemůžete, ale díky fortelné sklenici z termo skla ani nemusíte, protože pivo v ní opravdu hned tak nezteplá.

Dá si někdo panáčka? Vtipné sklenice

Dvojitá stěna nemusí mít jen praktický efekt. Designéři sklenic na alkohol se rozhodli využít tvárnosti skla a vymysleli elegantní a vtipné skleničky, ze kterých bude radost pít.

Co takhle pivní sklenici ve tvaru láhve hrdlem dolů? Panáka s lebkou? Kouzelnou soupravu hrnečků pro zamilované, kde nápoj naléváte do tvaru srdce? Děti zase pobaví konvička Moo, díky které budete nalévat mléko rovnou z kravského vemínka.

Skleněné termo nádobí ze sady Hot&Cool je praktickou ukázkou toho, že kvalita nemusí být drahá, za skleničky nezaplatíte vysokou cenu, vyjdou vás lacino.

Termo sklenice na víno
  • Máte rádi posezení u vína? Každý vinař potvrdí, že správná teplota je důležitá pro rozvinutí všech odstínů chuti. Pěkné termo vinné skleničky Hot&Cool pro vás víno o správné teplotě udrží až do posledního doušku.

termo sklenice na víno

Dvoustěnné termo sklenice a hrníčky krásně vypadají, nerozbijí se, výborně izolují a samozřejmě je můžete strčit do myčky na nádobí.

O autorovi

Redakce

Tipy, rady, recenze - v kuchyni i u stolu.

Přidat komentář:


Sdílej s přáteli
Hezký článek z webu MlsnáVařečka.cz, který stojí za přečtení: Hot&Cool: Dvoustěnné termo sklenice, které udrží čaj horký a pivo chlazené, odkaz je tady: https://mlsnavarecka.cz/hotcool-dvoustenne-termo-sklenice-ktere-udrzi-caj-horky-a-pivo-vychlazene/