Kuchyňské zástěry: ochrání při vaření, dodají šarm při servírování

kuchyňské zástěry

Možná si myslíte, že kuchyňská zástěra je přežitek, že stačí, když vaříte v domácím oblečení, a vlastně když si zašpiníte tričko cákancem, nic strašného se nestane.

Jenže kuchyňská zástěra nejenže ochrání, když naklepáváte maso, mixujete krém nebo obracíte řízky na prskajícím oleji. Čím dál tím víc se stává estetickým doplňkem, který podtrhne vaši kuchařskou osobnost v kuchyni.

blank

Elegantní a šik i v kuchyni

Mít krásnou chic zástěru se obzvláště hodí, pokud máte pozvané hosty k obědu nebo k večeři – hospodyňka podávající na stůl v pěkné a vkusné zástěře dojem umocní, evokuje slavnostnější pocit z domácího jídla.

Pokud jste v roli hostitele často, pak se vyplatí pořídit si pár slavnostních zástěr pro příležitosti servírování vlastnoručně připravených pokrmů. Ať už stojíte u plotny nebo se staráte o hosty, v zástěře jste vždy krásná, navíc ji můžete kdykoliv sundat a být v civilních šatech, které si díky zástěře při vaření neušpiníte.

Kuchyňský textil sladěný do posledního detailu

Dnes můžete vybírat z velkého množství kuchyňských zástěr, stačí zabrousit po internetu. Různé kombinace látek, s laclem nebo bez, zástěrky jen na uvázání kolem pasu, s kanýrem, kapsami. Lněné i bavlněné.

Někdy lze zástěru pořídit se sadou utěrek nebo prostírání, s chňapkou ve stejném stylu. Chňapky k zástěře bývají buď palcové nebo čtvercové, které zároveň můžete použít jako podložku pod hrnec.

Dětské zástěry pro společné vaření

Pokud máte malé děti, zapojte je do kuchyňských prací, děti milují, když mohou pomáhat. Malé kuchařince nebo kuchaříčkovi pořiďte dětskou kuchyňskou zástěru, třeba zrovna takovou, jako má maminka, jen však v menším provedení. U dětí tak podpoříte zájem o společné stolování, samy mohou prostírat a připravovat stůl k rodinnému obědu.

Kuchyňská zástěra: kde koupit?

V běžných kamenných obchodech budou mít na výběr základní klasické typy zástěr, pokud se tedy nebude jednat o specializovaný obchod s kuchyňským textilem. Mnohem více šancí vybrat si nabízí internet. Nabídku elegantních zástěr najdete například ZDE.

Kromě klasiky v e-shopech najdete vtipné zástěry s nápisy či obrázky, které jsou hezkým dárkem pro kuchaře se smyslem pro humor. Pánské zástěry se vyznačují jistou dávkou serióznosti (nemají-li tedy na sobě zrovna fotku Homera Simpsona), skvělé jsou při grilování, které bývá mužskou doménou.

zástěra na grilování

Další možností je najít si šikovnou švadlenku, která vám ušije originální zástěru, třeba i komplet s látkovými ubrousky na stůl, nebo stejnou pro vaši malou dcerku a její první krůčky v kuchyni.

O autorovi

Redakce

Tipy, rady, recenze - v kuchyni i u stolu.

Přidat komentář:


Sdílej s přáteli
Hezký článek z webu MlsnáVařečka.cz, který stojí za přečtení: Kuchyňské zástěry: ochrání při vaření, dodají šarm při servírování, odkaz je tady: https://mlsnavarecka.cz/kuchynske-zastery-ochrani-pri-vareni-dodaji-vam-sarm-pri-servirovani-pokrmu/