kuchyňské váhy jednotky US převod

Převod US imperiálních jednotek v kuchyni

Nedávno jsem s manželem strávila dva týdny v Americe na báječné road show. Oslavili jsme tak 20 let chvíle, kdy to spolu oficiálně táhneme. Stavili jsme se také v americké ikoně Walmart, kde jsem si koupila pár drobností do kuchyně na památku, a také dva časopisy s recepty.

V USA mají jiný systém vah a měr, než na jaký jsme zvyklí v našich končinách. Zatímco my používáme metrický systém, Američané měří a váží v imperiálních jednotkách. Abych mohla vybrané recepty z časopisů uvařit nebo upéct, musela jsem si ingredience v receptech převést do naší metrické soustavy.

Mám pro vás nejtypičtější převody US imperiálních jednotek, bez kterých se v české kuchyni neobejdeme. Tady jsou:

oz (tekutá unce) na ml

1 oz = 25 ml

US hrnek cup na ml

1 cup = 250 ml

US hrnek cup na g

1 cup = 250 ml

tsp teaspoon (nebo tablespoon) lžička na ml

1 tsp = 15 ml

Čtěte také:

Teplota trouby: převod °F na °C 

Další zajímavostí americké kuchyně je počítání teploty, která není ve stupních Celsia, ale Fahrenheita. Tady jsou hodnoty vyhřáté trouby pro pečení ve stupních Celsiových, udává-li recept stupně Fahrenheita:

  • 300 °F = 150 °C
  • 325 °F = 170 °C
  • 350 °F = 180 °C
  • 375 °F = 190 °C
  • 400 °F = 200 °C

blank

O autorovi

Petra Kupská

Jsem máma od dvou pubertálních kluků, v kuchyni se mám co otáčet. Baví mě objevovat jednoduché, zdravé recepty, zajímá mě, co při přípravě jídla ulehčí práci. Ráda se s vámi o svoje zkušenosti podělím.

Přidat komentář:


Sdílej s přáteli
Hezký článek z webu MlsnáVařečka.cz, který stojí za přečtení: Převod US imperiálních jednotek v kuchyni, odkaz je tady: https://mlsnavarecka.cz/prevod-us-imperialnich-jednotek-v-kuchyni/