grilovačka

Mleté maso na gril

Občas se stane, že se ohlásí nečekaná návštěva, většinou to je sestra s přítelem nebo rodiče. A když je venku krásně, je škoda toho nevyužít a negrilovat.

Vzhledem k časové tísni můžu zapomenout na přípravu marinovaného masa, protože prostě není čas maso naložit a nechat ho několik hodin odležet.

grilované karbanátky

Mleté maso na gril

Mleté maso na grilu: jednoduché, rychlé a chutné.
No ratings yet
Vytisknout Připnout
Vaření: 40 minutes
Porce: 5
Autor: Petra Bílá

INGREDIENCE

  • 300 g hovězího mletého masa
  • 300 g vepřového mletého masa
  • ½ CIBULE
  • 5 stroužků česneku
  • hrst pažitky nasekané najemno
  • SŮL (pepř)

PRACOVNÍ POSTUP

  • Smícháme oba druhy masa, přidáme najemno nakrájenou cibuli, rozdrcený česnek a pažitku. Dochutíme solí a pepřem. Můžeme použít i grilovací koření, ale pozor, tyto směsi bývají hodně slané. Nechte vyniknout chuť masa.
  • Z ochuceného mletého vytvarujeme placičky a válečky o průměru asi 7 cm. Myslete na to, že se maso asi o čtvrtinu smrskne.
  • Grilujeme na dobře rozpáleném grilu z každé strany 5-7 minut. Jestli jsou dost propečené zjistíme tak, že jednu masovou placičku rozpůlíme. Pro ty, co mají rádi více propečené, ještě necháme nějakou tu minutku navíc na grilu.
Líbí se vám recept?Další porci inspirace najdete na našem Pinterestu!

Rychlá grilovačka

A proto jsem tady s tímhle receptem: vtip je v mletém masu, které se dá rychle připravit a hned hodit na gril. Perfektně se k němu hodí dipy, do kterých se grilované „karbanátky“ namáčejí.

grilovačka

Ogrilované maso pak stačí naskládat pěkně na stůl spolu s čerstvým salátem a pečivem, a máte připravenou úžasně jednoduchou rychlovku z grilu pro nečekané hosty. Úspěch zaručen 😊

grilovačka

O autorovi

Petra B.

Jsem maminkou malého klučíka, již několik let šťastně vdaná. Pro své kluky ráda vařím, baví mě hrát si v kuchyni s novými postupy, chutěmi, experimentovat. Miluji návštěvy tržiště a pokaždé koncem zimy se nemůžu dočkat, až se pulty stánků zaplní čerstvou zeleninou, ovocem a bylinkami, a v hlavě se mi mezitím rodí plány, co všechno uvařím. Svoje zkušenosti vkládám do informací, které najdete na tomto blogu.

Kliknout zde pro přidání komentáře

Přidat komentář:


Sdílej s přáteli
Hezký článek z webu MlsnáVařečka.cz, který stojí za přečtení: Mleté maso na gril, odkaz je tady: https://mlsnavarecka.cz/mlete-maso-na-gril/