Bambusové kelímky Ekobo na pití pro děti

My rodiče bedlivě hlídáme, z čeho naše děti jedí a pijí. Když při trénování pití přejdou od učících hrnků co netečou na ty opravdové, je čas se porozhlédnout, jaký normální hrníček se do drobných dětských rukou nejlépe hodí.

bambusový kelímek ekobo na pití pro děti

Bambusový hrníček Ekobo, zdroj: Econea.cz

Ne každý hrnek je pro dítě vhodný (sklo, porcelán, plast!), proto maminky zodpovědně vybírají hrníčky z materiálu, který je zdravotně nezávadný, dobře se myje a jen tak se nerozbije. Parádní volbou jsou dětské BAMBUSOVÉ KELÍMKY Ekobo, které koupíte v e-shopu Econea.cz

Co je bambusový kelímek?

Bambusový kelímek Ekobo navrhli manželé Boo a Bruno, kteří, když se jim narodila první dcera, hledali pro ni zdravé dětské nádobí, které bude zcela bez ftalátů, BPA, PVC a dalších potenciálních škodlivin. Mezi jejich požadavky patřila také funkčnost a pěkný vzhled. Dětský hrníček, který by nehyzdily motivy z Disneyovských pohádek 😉

Hledali, hledali… a protože nenašli nic, co by se jim líbilo, vymysleli si svoji vlastní certifikovanou kolekci bambusového nádobí Ekobo. Právě z této kolekce pochází božský bambusový hrníček, který vám nyní představujeme.

Proč děti tenhle hrnek budou milovat

Bambusový kelímek je lehoučký, vzhledově krásný a v barvách, které přitáhnou pozornost. Velikostně se vejde tak akorát do dětských dlaní.

bambusový kelímek na pití pro děti

Bambusový hrníček Ekobo, zdroj: Econea.cz

Postavený na prostřeném stole na dětské párty nebo zahradním pikniku jej nikdo nepřehlédne. Díky mnoha barvám, ve kterých je bambusový hrníček k dispozici, může mít každé dítě svůj vlastní, který si okamžitě rozpozná. K dispozici jsou barvy s takovými jmény jako Laguna, Limetka, Papája, Růže. Schválně, kterou si vybere právě vaše ratolest?

Údržba je snadná, hrnek je hlaďoučký, bez zbytečných záhybů, v nichž by se zachycovaly nečistoty. Ačkoliv se bambusové kelímky dají mýt v myčce, doporučujeme ruční mytí, prodloužíte jim tak životnost.

TIP: Víte, že v kolekci Ekobo najdete celou řadu krásného a zdravého bambusového nádobí pro děti?

Jaké pití lze z bambusového hrníčku bezpečně pít?

Bambusový hrníček Ekobo je určený pro studené i teplé nápoje, podávané v průběhu dne. Připravte do něj domácí limonádu, chladivý čaj nebo pramenitou vodu. Pozor však, vyvarujte se toho, abyste do hrnku nalévali příliš horké nápoje (kávu nebo právě uvařený čaj).

A ještě jedna věc: bambusové kelímky nejsou vhodné pro ohřívání nápojů v mikrovlnné troubě.

Od jakého věku dát dětem normální hrnek na pití?

Přemýšlíte, v kolika letech nebo dokonce měsících by vaše malá princezna nebo klouček mohli vyzkoušet pití z normálního hrnku? Každé dítě je jiné, maminky se však shodují, že není na škodu začít nabízet dítěti pití z normálního hrnku ještě před prvním rokem.

Hrníček samozřejmě přidržujeme, a pokud si jej chce přesto malý špunt osahat svými prstíky, pak u bambusového kelímku nemusíte mít strach, že se při pádu na zem rozbije.

TIP: Čtěte také náš článek o tom, proč není zdravé pít vodu v plastových lahvích.

O autorovi

Redakce

Tipy, rady, recenze - v kuchyni i u stolu.

Přidat komentář:


Sdílej s přáteli
Hezký článek z webu MlsnáVařečka.cz, který stojí za přečtení: Bambusové kelímky Ekobo na pití pro děti, odkaz je tady: https://mlsnavarecka.cz/bambusove-kelimky-ekobo-na-piti-pro-deti/