Luxusní sklenice na víno Swarovski

sklenice na víno swarovski

Sklenice na víno Swarovski, zdroj: SklenenyShop.cz

Víno není ledajaké pití, ale nápoj, který si zaslouží obřadné servírování. Obzvláště pijeme-li ve společnosti, na níž nám záleží, jsou sklenice, ve kterých víno podáváme, stejně důležité jako víno samotné.

Náš tip: krásná a vkusná sklenice na víno z broušeného skla, zdobená krystaly Swarovski Elements.

Sklenice na víno Swarovski Elements

Originální sklenice na víno pocházejí z dílny české sklárny Bohemia Crystal. Vyrobené z křišťálového skla, na kalichu je vybroušený jemný motiv, zdobený originálními krystaly Swarovski Elements.

Sklenice vypadá nádherně, dokonale pozdvihne kouzlo slavnostní události, umocní romantické chvíle ve dvou.

Set dvou (nebo šesti) sklenic na víno Swarovski je vhodným dárkem při významné příležitosti, jakou je například oslava kulatých narozenin, svatba nebo výročí významné životní události.

Objem sklenice 360 ml a její tvar ji předurčuje jak k pití bílého, tak červeného vína.

Proč křišťálové sklo

Křišťálové sklo je velmi jemné, bez příměsi olova. Pouze průzračné křišťálové sklo umožní vyniknout barvě vína bez jakéhokoliv zkreslení.

Sklenice z křišťálového skla jsou hladké a beze švů, řemeslně zpracované, obvykle se jedná o precizní ruční sklářkou práci. Výsledkem je elegantní sklenice luxusního vzhledu (na rozdíl od levných sklenic na víno z tlačeného nebo olovnatého skla).

Další krásné sklenice najdete v e-shopu SklenenyShop.cz

blank

Co je Swarovski Elements?

Pojem Swarovski je známý zejména ze světa šperků (náušnice, prsteny, náhrdelníky), krystaly Swarovski se však dekoruje také užitné sklo, zamýšlené obvykle k luxusnímu použití.

Originální Swarovski Elements jsou komponenty, které se používají ke zdobení výrobků, přičemž výrobek samotný nepochází z dílny Swarovski.

Sklenice na červené vs. bílé víno

Ideální sklenice na víno je vyrobená z tenkého křišťálového skla, skládá se z kalichu a stopky. V tom se sklenice na červené a bílé víno neliší.

TIP: Prohlédněte si, jak vypadají SKLENICE NA ČERVENÉ VÍNO

Jaký je však mezi sklenicemi na bílé a červené víno rozdíl? Jaká jsou základní pravidla pro výběr správné sklenice na víno?

  • Vína červená jsou aromatičtější a pijí se při vyšší teplotě než vína bílá. Aby se dobře rozvinula chuť a buket červeného vína, potřebujeme sklenici větší, s kalichem v dolní části kulatějším a širším. Sklenici uchopíme za stopku a jemně jí zakroužíme, aromata stoupají vzhůru a my víno můžeme cítit ještě dříve, než první doušek poválíme na jazyku a patře.
  • Vína bílá jsou podávána chladnější, rychleji se pijí a dolévají. K jejich podávání je ideální užší a protáhlejší tvar sklenic, menšího objemu než na víno červené.

Sklenicím na bílé i červené víno se říká tulipán (podle tvaru kalichu, připomínající tulipán), na červené víno jsou sklenice ve spodní části zakulacenější, širší.

Jak držet sklenici při pití vína

Sklenice se při pití vína drží za stopku, dvěma či třemi prsty. Nedochází tak ke kontaktu s kalichem sklenice, ten musí zůstat čistý, „neťapká“ se po něm bříšky prstů.

Jednak držení sklenice za kalich vypadá neesteticky, konzument vína dává najevo, že je amatérem, navíc víno se od prstů zahřívá. Zahřívání vína je problém u bílých vín, které se podávají při nižší teplotě.

Držíme-li sklenici na víno za stopku, můžeme elegantně kroužit skleničkou a vychutnávat si vůni vína, která se ve sklenici uvolňuje a stoupá vzhůru.

Čtěte také: Znáte biodynamické víno?

Jak dokonale vyčistit sklenice na víno

Křišťálové sklo dekorované elementy Swarovski do myčky nepatří. Zaslouží si jemné a citlivé mytí pod tekoucí teplou vodou, můžete použít saponát. Po omytí opláchněte sklenice octovou vodou. Ocet zajistí rychlé usušení skleněného nádobí a třpytivý lesk bez čmouh a zaschlých kapek.

Na vyleštění sklenic na víno použijte utěrku bez chlupů, vhodná je například utěrka z mikrovlákna.

Se sklenicemi zacházejte obezřetně, sklo je tenké, při nešetrném zacházení se snadno rozbije, neopatrným klepnutím se může odlomit stopka od kalichu sklenice na víno.

Pokud při mytí budete dodržovat výše uvedený postup, budou sklenice z křišťálového skla ozdobou vašeho stolu.

Luxusní sklenice na víno

O autorovi

Redakce

Tipy, rady, recenze - v kuchyni i u stolu.

Přidat komentář:


Sdílej s přáteli
Hezký článek z webu MlsnáVařečka.cz, který stojí za přečtení: Luxusní sklenice na víno Swarovski, odkaz je tady: https://mlsnavarecka.cz/luxusni-sklenice-na-vino-swarovski/