Červený retro topinkovač: zkuste KitchenAid

červený topinkovač kitchenaid

Topinkovač není nijak složité zařízení. Celá finta spočívá v tom, že do otvoru topinkovače vložíte plátek toustového chleba nebo jiného pečiva, navolíte si, zde jej chcete prohřát nebo opéct dozlatova, stisknete start a za chvíli už se můžete zakousnout do báječného křupavého toustu.

červený retro topinkovač

Retro topinkovač KitchenAid, zdroj: Chefshop.cz

Základní parametry, které stojí za to u topinkovače sledovat, jsou v podstatě tři: příkon, náročnost údržby a design.

Příkon topinkovače

Od příkonu závisí doba, za kterou je topinka hotová. Obyčejné topinkovače mají příkon kolem 700 – 900 W, lepší přístroje pak 1000 W a víc.

Snadná údržba

Je dobré, pokud jde topinkovač dobře čistit. V praxi to znamená pokud možno hladký povrch bez zbytečných prohlubní, povrch s úpravou proti otiskům prstů, v dolní části výsuvná podlážka na odchytávání drobků.

TIP: Krásné a stylové retro topinkovače nabízí americká firma KitchenAid

Design topinkovače

Co je na topinkovači důležité, je jeho design. Milovníci topinek přístroj často používají, obvykle jej nechávají stát na kuchyňské lince. Topinkovač je rozměrný, v odkládací skříňce by zabíral hodně místa. Vzhled je tedy parametr, na kterém by vám mělo záležet.

Na trhu najdete velké množství topinkovačů, vedle klasických moderních přístrojů jsou čím dál tím oblíbenější retro topinkovače. Rádi bychom vám jeden z nich představili: je v krásné červené barvě a na těle nese emblém se značkou KitchenAid.

retro topinkovač červený

Topinkovač KitchenAid, královská červená, zdroj: Chefshop.cz

Topinkovač KitchenAid 5KMT2116

Opravdu nádherný retro kousek do vaší kuchyně! V „kitchenaidské“ barvě zvané královská červená.

KitchenAid 5KMT2116 se ovládá manuálně, má 7 nastavitelných stupňů pro různou intenzitu opečení toustu. Patří mezi ně funkce rozmrazování pečiva: oceníte, pokud si koupíte chléb a nespotřebované plátky zamrazíte. Čerstvé pečivo tak máte vždy na dosah ruky. Topinkovač umožňuje jednostranné opékání, a pro ty, kteří si připravují topinky do foroty, je zde funkce udržení teploty.

Stačí vložit pečivo, vybrat si jeden ze sedmi programů, navolit a topinkovač ihned začne dělat svoji práci – žádné zdržování!

Parametr

hodnota

Rozměry topinkovače vnější

19,6 x 30,5 x 20,2 cm

Příkon

1 200 W

Počet otvorů

2

Šířka otvorů

3,7 cm

Hmotnost

2 kg

Typ

KitchenAid 5KMT2116

Zajímavou vychytávkou v retro stylu je výrazná páčka s vysokozdvihem na boku topinkovače. S pomocí páčky se dostanete i k menším kouskům pečiva, aniž byste je museli lovit v útrobách otvorů. Vysokozdvih se hodí, když chcete zjistit, jak moc je vaše pečivo opečené, jestli už je připravené na talířek, nebo si zaslouží v topinkovači ještě pár minut pobýt.

Celokovová konstrukce topinkovače pro ještě lepší výdrž a fešácký design. Na povrchu nezůstávají stopy po otiscích prstů, topinkovač jde jednoduše čistit a udržovat stále v perfektním stavu.

Extra široké otvory 3,7 cm pro vkládání pečiva umožní opékat různě silné krajíce chleba nebo plátky toustů, ale i bagely nebou rozkrojené housky.

Retro topinkovač KitchenAid 5 KMT 2116 není nejlevnější, cena se pohybuje kolem 3 900 Kč, ale můžete si být jistí, že za tyhle peníze dostanete nádherný designový topinkovač, který v kuchyni udělá spoustu parády.

Topinkovač je k mání nejenom v královské červené barvě, ale také ve stříbrném a černém provedení.

Topinkovač KitchenAid královská červená 5KMT2116

Topinkovače – shrnutí

  • Topinkovače slouží k rychlé přípravě topinek bez použití tuku. Do otvorů vložíte plátek toustového chleba, který se z obou stran opeče dozlatova. Není na tom co zkazit, topinkovač vybírejte především podle příkonu, snadnosti údržby, počtu otvorů pro pečivo a v neposlední řadě podle designu.
  • Velikost topinkovačů bývá pro dva, nebo čtyři topinky opékané naráz. Některé topinkovače jsou vybavené nástavcem na rozpékání pečiva, který se umísťuje na horní část přístroje.
  • Sofistikovanější opékače chleba nabízejí více stupňů propečení, toustování pouze z jedné strany pečiva, funkci rozmrazování.
  • Pro snadnou údržbu je důležitý čistý, hladký design, důležitý je materiál, ze kterého je topinkovač vyrobený (plast, kov?), a vyjímatelná podlážka, která zachycuje drobky z toustovaného pečiva.
  • V topinkovači se pečivo opéká bez tuku, když však poté na rozehřátý toust namažete máslo, to se rozteče a do teplého pečiva vsákne, stačí toust pomazat domácí marmeládou a vykouzlíte královskou snídani. Nebo rozpečený toust obložte plátkem šunky či sýra, ozdobte čerstvou zeleninou a zdravá svačinka nebo lehká večeře je hotová.
O autorovi

Redakce

Tipy, rady, recenze - v kuchyni i u stolu.

Přidat komentář:


Sdílej s přáteli
Hezký článek z webu MlsnáVařečka.cz, který stojí za přečtení: Červený retro topinkovač: zkuste KitchenAid, odkaz je tady: https://mlsnavarecka.cz/cerveny-retro-topinkovac-zkuste-kitchenaid/