Vyměňte jednorázové kelímky za stylový cestovní hrnek

eko cestovní hrnky econea

Tušili jste, že běžný smrtelník použije za rok až 350 jednorázových kelímků? To je téměř jeden za den! Ač se to zdá téměř nemožné, protože vy přeci tolik kelímků nespotřebujete, celosvětové statistiky hovoří jasnou řečí.

Použité kelímky končí často na skládkách a zbytečně zatěžují životní prostředí. Většina z nich je navíc potažena plastem nebo voskem, které znesnadňují recyklaci, ba přímo ji znemožňují – příroda si s umělými materiály prostě jen tak neporadí.

Fešácké hrnky k opakovanému použití

Řešení? Hrnek na pití k opakovanému použití! Nemyslete si, že takový hrníček musí být nudný. Rozhodně je z čeho vybírat, jak dokazují designérská studia, která představují krásné stylové hrnky na kávu i na čaj, ze kterých bude nejenom radost pít, ale budou také skvěle vypadat.

hrnek na kávu s sebou eko

Eko hrnek na kávu s sebou, RETRO PUNTÍKY, Woodway cup

ekologický hrnek opakované použití bamboo

Eko hrnek na nápoj s sebou, Adventure, Woodway cup

Vezmete si je s sebou do kabelky nebo do batohu, a až příště dostanete chuť na svůj oblíbený nápoj, necháte si jej připravit do vlastního hrnku.

Když ne plast, z čeho se hrnky na kávu s sebou vyrábějí?

Ekologie hraje při hledání náhradních materiálů prim. Opakovaně použitelné hrnky mohou být vyrobeny z recyklovaných jednorázových papírových kelímků, ze silikonu, bambusu, ušlechtilé oceli, pryskyřice a dalších materiálů.

Samostatnou skupinu pak tvoří hrnky z borosilikátového skla.

Cestovní hrnky z borosilikátového skla

Možná vás napadá, že skleněný kelímek je těžký, nepraktický, snadno se rozbije. Borosilikát však není obyčejné sklo, jak si jej mnozí z nás mohou představovat. Jedná se o speciální sklo obohacené o chemický prvek bór. Takto upravené sklo je nerozbitné, velmi bytelné, perfektně odolává tepelným změnám i mechanickému poškození.

cestovní hrnek joco z borosilikátového skla

Hrnek JOKO, borosilikátové sklo

cestovní hrnek joco borosilikáteko termohrnek joco

Že o borosilikátu slyšíte poprvé? Není to žádná novinka, naopak, borosilikátové sklo má dlouhou tradici a neskutečné množství využití. Používá se jako varné sklo, pro výrobu laboratorního vybavení (baňky, zkumavky), vyrábějí se z něj trubice pro automobilový průmysl.

Zpátky však k cestovním hrnečkům. Kvalita borosilikátových hrnků spočívá v absenci ftalátů, BPA, olova a dalších chemických látek. Oproti papírovému kelímku má výtečné termoregulační vlastnosti. Tekutina vydrží dlouho teplá a díky silikonovému pásku či dvojité stěně vám ani opravdu horký nápoj nepopálí prsty. Hrnek z borosilikátového skla má ještě jednu velkou výhodu – neovlivňuje chuť nápoje, což se o jednorázových kelímcích říci nedá.

Kávu s sebou? S vlastním hrnkem třeba dostanete slevu!

Máte svoji oblíbenou kavárnu? Moderní, osvícené podniky bývají zákazníkům s vlastním hrnkem nakloněny. Pokud se zastavíte na čaj, kávu nebo třeba voňavý svařák a necháte si jej připravit do vlastního hrnku, třeba dostanete za odměnu slevu. Můžete si být jisti, že si vás dobře zapamatují a příště už budou moct odhadnout, co si dáte, jen vezmete za kliku kavárny.

eko hrnek recyklovaný econea

Hrnek rCUP, z recyklovaných papírových kelímků

ekologický hrnek econea

Termohrnek na cesty: nevyteče a udrží nápoj dlouho teplý

Znovu použitelné hrnky jsou pohodlné na pití i nošení. Na rozdíl od neekologických jednorázovek je můžete bezpečně používat v dopravních prostředcích, a autě je uložíte do speciálních otvorů na kávu a budete se moct nerušeně věnovat řízení.

Dokonale těsnící víčko zaručuje, že z hrnku neunikne ani kapka. Káva zůstane teplá po celou dobu, kdy budete upíjet. A když vás náhodou něco nečekaně zdrží, ohřejete si nápoj v mikrovlnce.

Údržba cestovního hrnku je snadná! Až přijdete domů, odšroubujte víčko a oba části hrníčku dejte do myčky. Ta už se postará, abyste na druhý den měli svůj hrnek zase čistý, připravený pro další použití.

cestovní hrnek joko borosilikát

Hrnek JOCO, rubínově červený

Vyberte si styl hrnku, který sedne k vaší osobnosti

Aby se vám z hrnku dobře pilo, nezáleží jen na jeho tvaru a materiálu, ze kterého je vyrobený. Důležitý je také design a styl, který ladí nejen s vaším outfitem, ale také osobností. Naštěstí je z čeho vybírat: barva nebo odstín, vzor, velikost.

Když se dobře trefíte, dost možná se stane, že si na hrníčku vytvoříte závislost a budete jej potřebovat stejně nutně jako klíče, telefon nebo peněženku.

hrnky na kávu s sebou

Bambusové hrníčky na nápoj s sebou, zdroj: Econea.cz

Stop jednorázovým kelímkům, je čas na hrnek pro opakované použití

Stále víc lidí vnímá zvýšenou produkci odpadů a z ní vyplývající ohrožení přírody. Cestovní hrnky na vícenásobné použití tento problém skvěle eliminují. Současně přinášejí přijatelnější variantu k papírovým kelímkům, se kterými se špatně manipuluje, negativně ovlivňují chuť nápoje, nejsou vhodné na cesty a za chůze se z nich tekutina snadno vybryndá.

S cestovním hrnkem na opakované použití podobné problémy mít nebudete: jsou originální a maximálně praktické.

Pořiďte si vlastní cestovní hrníček a dáte nám za pravdu. Tak ať vám z něj chutná!

O autorovi

Redakce

Tipy, rady, recenze - v kuchyni i u stolu.

Přidat komentář:


Sdílej s přáteli
Hezký článek z webu MlsnáVařečka.cz, který stojí za přečtení: Vyměňte jednorázové kelímky za stylový cestovní hrnek, odkaz je tady: https://mlsnavarecka.cz/vymente-jednorazove-kelimky-za-stylovy-cestovni-hrnek/