Ekologické nákupní tašky: síťovky i z recyklovaných PET lahví

Dobrá zpráva: spotřeba plastových igelitek rok od roku klesá! Boom zažívají ekologické nákupní tašky, které snadno složíte do kabelky a máte je tak k ruce pokaždé, když jdete na nákup. Eko tašky jsou navíc šik, snadno je sladíte s vaším stylem. Stačí si vybrat!

Stará známá síťovka v novém kabátě

Snad v každém starším českém filmu se mihne legendární síťovka. Tohle malé síťované nic unese až několikakilový nákup, skvěle se drží, je levná, skladná, a dokonce i trendy. Z malé dostanete velkou nákupní tašku během okamžiku.

taška síťovka casa organica

Síťovka Casa Organica, orientační cena 119 Kč, zdroj: Econea.cz

Firmy, které na návrat těchto retro tašek vsadily, představují síťovky v hezkých, okatých barvách. Vyberte si přesně takovou, která vám padne nejen do ruky, ale i do oka. Nabízí se celá paleta přírodních barev, síťovky s krátkým uchem nebo ve variantě s delším uchem přes rameno. Kromě základní funkce přenášení nákupu plní i účel moderního doplňku.

Navíc: Na složenou síťovku se zaručeně najde místečko v každé kabelce, dokonce ji sbalíte do kapsy!

A co taška z PET lahví, znáte?

Věřte nevěřte, eko taška se dá vyrobit i z recyklovaných PET láhví. Nepředstavujte si nic podezřelého, PET lahve dají perfektně recyklovat v užitnou věc, která navíc udělá spoustu parády.

nákupní taška z recyklovaných PET ECOZZ

Nákupní taška z recyklovaných PET, Ecozz, zdroj: Econea.cz

Nákupní taška z PET lahví běžné velikosti unese až 20 kilogramů, lze ji zapnout – na knoflík nebo na zip, složit do miniaturní ruličky. V případě, že se ušpiní, vyperete ji v pračce. Nejedná se o žádný nudný jednobarevný pytel, ale o tašky v originálních vzorech a barvách, které nikdy nevyblednou.

Plátěná taška: je skladná a má šmrnc

Nakoupit ekologicky je možné také s látkovou taškou – do ruky nebo s dlouhými uchy přes rameno, vyberte si takovou, jaká se vám bude dobře nosit a do které naložíte vše, co potřebujete nakoupit.

plátěná eko taška

Látková taška Casa Organica, orientační cena 79 Kč, zdroj: Econea.cz

Z materiálů se nejčastěji používá biobavlna, bavlna, len nebo jejich směsi. Bio kvalitu u některých tašek garantuje nejpřísnější mezinárodní biotextilní certifikát GOTS. Plátěné tašky jsou testované pro bezproblémový kontakt s potravinami.

Textilní tašky vyrobené z přírodních látek jsou nejen pevné, ale také designově originální. Mohou být ručně kreslené nebo s potiskem motivů od nadaných umělců. Kdo má vztah k ručním pracím, najde si na tašku střih a sám si ji může ušít. Dobrý pocit z vlastnoručně vyrobené tašky jí dodá na další hodnotě.

plátěná nákupní taška

Plátěná taška s modrým slonem, zdroj: Econea.cz

Skládací nákupní taška do kabelky pro tisíc příležitostí

Ekologické tašky určitě neslouží pouze k nakupování potravin či drogerie. Výborně nahradí tašku na pláž, košík na piknik nebo třeba pytlík na dětské přezůvky. Nákupní tašku zavěsíte na kočárek, vložíte do nákupního vozíku, odkud ji plnou jen přenesete do auta. Můžete ji použít znovu a znovu, a pořád bude vypadat jako nová.

Stop jednorázovým igelitovým taškám

Jedna plastová taška průměrně poslouží několik minut. Poté ji vyhodíme nebo sáhneme po jiné. Životnost plastu je ale až tisíc let, a ani po této době není plast zcela rozložený. Vezmeme-li v potaz, že roční spotřeba igelitek sahá k několika milionům, snadno si odvodíme jejich dopad na životní prostředí.

Jednorázové igelitky, podle kterých prý poznáte Čecha kdekoli na světě, naštěstí opouštějí naše domácnosti a postupně se vydáváme cestou „eco friendly“ či „zero waste“.

Vyměňme ošklivé igelitky za omyvatelné, opětovně využitelné a chytré ekologické tašky. Budeme mít dobrý pocit nejen z nákupu, ale i z našeho přístupu k životnímu prostředí.

Prohlédnout v obchodu:

O autorovi

Redakce

Tipy, rady, recenze - v kuchyni i u stolu.

Přidat komentář:


Sdílej s přáteli
Hezký článek z webu MlsnáVařečka.cz, který stojí za přečtení: Ekologické nákupní tašky: síťovky i z recyklovaných PET lahví, odkaz je tady: https://mlsnavarecka.cz/ekologicke-nakupni-tasky-sitovky-i-recyklovanych-pet-lahvi/