pizza

Tři neobvyklé recepty na pizzu

I tradiční recept na tak populární pokrm, jakým je pizza, se může stát předmětem kuchařských fantazií. 

Ne vždy takové experimenty dopadají špatně, ba právě naopak! V posledních letech vznikla spousta nových a zajímavých druhů pizzy, které stojí za to ochutnat.

Trend posledních let? Pizza s plněnými okraji

Pizza s plněným okrajem, tu musíte vyzkoušet! Opravdu geniální nápad, který si mezi milovníky pizzy získal na značné oblibě. 

Plněné okraje dodají kůrce zcela nové rozměry, pizza s plněnými okraji je oproti klasické o stupeň výš na pomyslném žebříčku gastro nebe. 

Okraje se nejčastěji plní různými sýry,  pizza se tak obohatí o další kousek táhlého sýrového požitku. V praxi to pak vypadá tak, že pizzař při tvarování těsto v okrajích o něco víc vytáhne a zabalí do něj jednou otočkou pocitvý kus sýra. Plněný okraj takto vytvoří po celém obvodu pizzy.

Pizza s plněnými okraji není žádný chvilkový výmysl, jedná se o oblíbenou metodu, kterou najdete také v restauracích a pizzeriích. 

  • Pokud máte chuť na opravdu skvělou pizzu, objednejte si ji od firmy Pizza-Einstein.cz, která patří mezi nejlepší pizzerie v Praze

Dolce pizza, i sladké má své místo

Pro mnohé čiré barbarství, jiným naopak sladká pizza chutná.

Sladká pizza je v poslední době lákavou novinkou, začínají se jí věnovat i profesionální prodejci.

Při zrodu sladké pizzy stál nápad s čokoládou, postupně se na pizzu dostávají další suroviny, například čerstvý sýr typu mascarpone, ovoce, nutela. 

Ne každému taková pizza sedne, za ochutnání však určitě stojí.

sladká dolce pizza

Pizza calzone, kapsa plná slasti

Další oblíbenou pizzou, která se řadí mezi méně obvyklé, je takzvaná calzone.

Co je calzone? Calzone je taštička z pizzového těsta, která má stejnou náplň, jako by měla pizza klasická.

Pizzový kulatý korpus se naplní jen na jedné polovině vším obvyklým, tedy rajčatovou omáčkou, různými druhy sýrů, šunky a uzenin, a poté se překlopí druhou polovinou těsta.

Po celém obvodu se jen prsty či vidličkou pizzová taštička stiskne k sobě, aby se nerozbalila, a takto připravená putuje do pece.

Chcete-li vyzkoušet méně obvyklou variantu tradiční pizzy, je calzone skvělou volbou.

O autorovi

Redakce

Tipy, rady, recenze - v kuchyni i u stolu.

Kliknout zde pro přidání komentáře

Přidat komentář:


Sdílej s přáteli
Hezký článek z webu MlsnáVařečka.cz, který stojí za přečtení: Tři neobvyklé recepty na pizzu, odkaz je tady: https://mlsnavarecka.cz/tri-neobvykle-recepty-na-pizzu/