Nejlepší české food blogy? Každý nabízí něco svého

Internet se v poslední době fotkami jídel jen hemží, stačí se podívat na sociální sítě a za chvíli se vám začnou sbíhat sliny. Kromě rychlých postů na Instagram nebo Facebook mají na síti své místo tradiční food blogy. Zakládají je a starají se o ně ti, kteří se s ostatními chtějí podělit o výsledky svého kulinářského umění. Na jejich webech často najdete krásné fotky pokrmů a hezky popsané pracovní postupy. 

Tip: Čtěte, Co je potřeba k založení food blogu

Pokrokovější food blogeři natáčejí video recepty, vydávají vlastní kuchařky a propojují svá jména se známými značkami, které v branži něco znamenají. Food blog dá hodně práce, ale má trvalejší hodnotu než příspěvek na sítích, který krátce zazáří a poté nenávratně zmizí.

Důvodů pro založení food blogu může být nespočet, sama mám ráda takové weby, u nichž majitel ví, za jakým účelem je založil, zná cestu, kudy své internetové dítko směrovat a příliš se od ní neodchyluje.

Níže uvádím příklad pěti food blogů, které ráda čtu a nacházím na nich pravidelně inspiraci. Berte žebříček jako můj subjektivní výběr, určitě je spousta dalších pěkných webů, které se jídlům a receptům věnují, ostatně, můžete mi napsat vaše osobní tipy do komentářů pod článkem.

1) Kuchařka pro dceru

Food blog najdete na adrese: kucharkaprodceru.cz

Pro mě TOP food blog, který staví na kvalitních a polopaticky podaných informacích, týkajících se přípravy tradičních pokrmů. Autorka blogu, Jana Florentýna Zatloukalová, podává pomocnou ruku jak kuchařinkám, které se v kuchyni ocitají poprvé, tak těm více ostříleným.

Spíš než samotnému receptu je každý z jejích článků věnovaný postupu a přípravě surovin. V tom se Florentýna v mnohém odlišuje od food blogerů, kteří své blogy staví především na krásných fotkách hotového jídla, zatímco pracovní postup nastíní v několika málo nepopisných větách.

Z každého Florentýnina článku si odnesete užitečnou radu, která se v kuchyni neztratí. Pokud nechcete zmeškat žádný z jejích článků, přihlaste se do e-mailového klubu Kuchařky pro dceru. Každý čtvrtek, kdy Florentýna publikuje nový článek, vám odkaz na něj přistane v e-mailové schránce.

Florentýna vydala několik kuchařských knih, z nichž vyniká bestseller Kuchařka pro dceru. Food blog, který provozuje pod stejným jménem, patří v současnosti k nejnavštěvovanějším v České republice.

2) Kitchenette

Food blog najdete na adrese: kitchenette.cz

Blog proslulý nádhernými fotkami, které Markéta Pavleye prostě umí. Fotografie pokrmů mají atmosféru, Markéta ji dotváří krásnými doplňky. Je také maminkou tří malých dětí, klobouk dolů, jak vše stíhá. Zejména na sociálních sítích dává prostřednictvím fotek nahlédnout do svého soukromí.

K food blogu si otevřela e-shop s kuchyňským vybavením a doplňky do kuchyně, spousta je jich inspirovaná severským stylem, který v posledních letech frčí.

Také Markéta Pavleye má za sebou vydání kuchařky s názvem Kitchenette Rok v kuchyni, podílela se i na další kuchařské knize Gastrokroužek – spojilo nás jídlo.

3) Svatava Coolinářka

Food blog najdete na adrese: coolinarka.cz

Svataviny fotky jídel prostě miluju! Jede je ve stylu dark food photography. Z kompozice na prostřeném stole vypíchne detail a zbytek nechá schovaný ve stínech. K jejímu webu mám výtku: je děsně pomalý, neoptimalizovaný na rychlost – kdo web dělal, měl by dostat přes uši.

Na druhou stranu Coolinářka válí hlavně na sociálních sítích, takže ji webová prezentace asi moc netrápí.

Svatava je také lektorkou kurzů, ve kterých se studenti učí fotit jídlo. Kurzy mají skvělé ohlasy, sama nad účastí uvažuju.

A samozřejmě, jako správná food blogerka i Coolinářka, vlastním jménem Svatava Vašková, má za sebou vydání několika kuchařských knih. Nejnovější z nich se jmenuje Tak chutná hygge.

4) Paleosnadno.cz Lucky Grusové

Food blog najdete na adrese: paleosnadno.cz

Lucie Grusová je přezdívaná českou královnou low carb / paleo receptů. Pokud nevíte, o čem je řeč, pak vězte, že se jedná o fenomén v přístupu ke zdravému stravování.

Low carb je forma nízkosacharidové stravy, při níž se rapidně snižuje obsah sacharidů v přijímaném jídle. V praxi to znamená nejenom vyloučení jednoduchých cukrů, ale také příloh typu brambory, knedlíky, rýže nebo luštěniny.

Často ti, kteří se rozhodnou low carb vyzkoušet, tápou, co vlastně můžou jíst. Lucka Grusová jim ve svých receptech ukazuje, že i low carb strava může být neskutečně pestrá a chutná. Její recepty fungují, nejsou to žádné výmysly narychlo vycucané z prstu.

Lucie má na svém kontě několik kuchařských knih, z nichž první vydávala jako e-booky. Letos jí vyšla první tištěná kuchařka s nízkosacharidovými recepty s názvem Voňavá kuchařka.

5) Pan Cuketka

Food blog najdete na adrese: cuketka.cz

O jídle nepíšou jen dívky a dámy, pan Cuketka budiž příkladem za všechny. Řadí se k food blogerským průkopníkům, blogovat o jídle začal v době, kdy bylo toto odvětví v plenkách.

Mám Cuketku ráda pro milý a přímý styl, jakým píše, a také kvůli hezkým fotkám. Kromě článků o jídle se věnuje tvorbě a publikaci video receptů.

A co vy, jaké food blogy sledujete? Napište mi do komentářů. Pokud přidáte v jedné dvou větách důvod, proč patří food blog mezi vaše oblíbené, ráda ho přidám do seznamu.

O autorovi

Petra Kupská

Jsem máma od dvou pubertálních kluků, v kuchyni se mám co otáčet. Baví mě objevovat jednoduché, zdravé recepty, zajímá mě, co při přípravě jídla ulehčí práci. Ráda se s vámi o svoje zkušenosti podělím.

2comments

Přidat komentář:


Sdílej s přáteli
Hezký článek z webu MlsnáVařečka.cz, který stojí za přečtení: Nejlepší české food blogy? Každý nabízí něco svého, odkaz je tady: https://mlsnavarecka.cz/nejlepsi-ceske-food-blogy-kazdy-nabizi-neco-sveho/