Je čas na piknik!

sandwiche na piknik

Je čas na piknik!

Sluníčko už nám vykukuje stále častěji, a tak je potřeba jeho paprsků co nejvíce využít. S přicházejícím jarem začíná taky oblíbená sezóna „pikniků“. Víte, jak takový piknik připravit?

Hlavně jednoduše!

Zajistěte, aby všechny piknikové potraviny byly snadno přenositelné a nebyly příliš těžké na přepravu. Místo klasického nádobí dejte přednost papírovým nebo plastovým talířkům a příborům. Vyhnete se tak případnému rozbití.

Jídlo do ruky

Udělejte si piknikové jídlo zajímavé a snadné ke konzumaci – volte nejlépe taková jídla, která můžete jíst pomocí rukou. Můžete zvolit například pitta chléb se salátem a kozím sýrem nebo si doma připravte klasické zapečené toustové chlebíky.

Sendvičovač značky Orava ST-300 A nabízí kvalitní vyměnitelné desky s nepřilnavým povrchem jak pro tousty, tak pro vafle a oblíbené panini. Díky možnosti vyjmutí se dobře čistí a jsou dokonce omyvatelné v myčce nádobí. Samozřejmostí je tepelná pojistka a světelná signalizace.

toustovač orava

Sandwich toaster ORAVA ST-300 A

Čemu se na pikniku vyhnout?

Vyhněte se zmrzlině, lepkavým pudinkům a zákuskům – jsou křehké při přepravě, a pokud nechcete být obletováni vosami a dalším hmyzem, který sladké miluje, nechte sladkosti doma.

Piknikové koše nechejte doma

Používejte chladicí sáčky (tašky) nebo ledničky – piknikové koše vypadají krásně, ale jsou velmi nepraktické z mnoha důvodů – v teplém počasí lépe využijete přenosné chladničky a taky se vám potraviny budou lépe přenášet. Lahve s nápoji nechte chladit několik hodin před piknikem, v chladničce vám pak zdvojnásobí účinek chladících kostek.

A co si vzít můžete a nesmíte?

  • Nezapomeňte na sluneční brýle a opalovací krém, nikdy nevíte, kdy začne sluníčko svítit až příliš.
  • Jelikož máte pokrmy „do ruky“, nezapomeňte na ubrousky, ruční utěrky či vlhčené kapesníčky.
  • Jdete do přírody, neměly by vám tedy chybět repelenty proti hmyzu.
  • Na piknik jste jistě vybrali krásné místo, to by mělo zůstat tak krásné i při vašem odchodu. Vezměte si s sebou tašku určenou na odpadky, kterou pak vyhodíte do koše či popelnice.
  • Rádio nebo nějaký hudební přehrávač nechte doma, mohli byste rušit ostatní relaxující skupinky a zkazíte tu pravou „piknikovou“ atmosféru chvilek v přírodě i sami sobě.
  • Pokud chcete zažít romantiku, budete muset vynechat děti a psy. Znáte to, neustále byste na ně museli dohlížet a napomínat je.
  • Pokud to není dovoleno, svíčky, přenosné grily nebo jiné předměty působící nebezpečí požáru nechejte na jiné příležitosti.
O autorovi

Redakce

Tipy, rady, recenze - v kuchyni i u stolu.

Přidat komentář:


Sdílej s přáteli
Hezký článek z webu MlsnáVařečka.cz, který stojí za přečtení: Je čas na piknik!, odkaz je tady: https://mlsnavarecka.cz/je-cas-na-piknik/