Jak vybrat hrnce?

Výběr správného hrnce není tak snadný, jak by se mohlo na první pohled zdát. Je zde celá řada důležitých faktorů, které tento výběr ovlivňují. Od použitého materiálu na výrobu hrnců až po typ plotny u vás doma. Například ne každý hrnec si rozumí s dnes velmi oblíbenou indukční plotnou.

hrnec s poklicí

Jaké lze vybrat hrnce?

  • Hrnce vhodné do myčky. Pokud chcete hrnec mýt v myčce, je důležité důkladně číst, zda vybraný hrnec je vhodný do myčky, aby se nestalo, že po pár omytí myčkou bude hrnec poškozen.
  • Hrnce vhodné pro indukci. Ne všechny hrnce podporují indukční plotny. V případě, že vyberete špatný hrnec, který není vhodný pro indukci, nebude s deskou vůbec spolupracovat a vařit.
  • Hrnce s nepřilnavým povrchem. Kvalitní hrnce mají dnes nepřilnavý povrch, na který se potraviny nepřipalují a „nelepí“.
  • Hrnce s různým použitím. Některé hrnce mají i speciální účel, například zapékací, tlakové. Záleží na vás, jaký zrovna potřebujete.

tlakový hrnec

ZajímavostHrnce jsou nejčastěji vyráběny ze smaltu, keramiky nebo nerezové oceli. Již naše babičky znaly smaltové hrnce, které opět získávají na oblibě, dále se vyrábějí keramické a nejvíce oblíbené v současné době jsou nerezové.

Hrnce BergHOFF

Mezi kvalitní hrnce patří ty od BergHOFF, který je celosvětově známou firmou udávající trendy v kuchyňském nádobí. V BergHOFF se zaměřují nejen na design kuchyňských hrnců, ale i jejich úspornost co se týče spotřeby energie při jejich používání, a především na vývoj nových kvalitních materiálů, z kterých jsou hrnce vyráběny.

Hrnce BergHOFF lze zakoupit za nízké ceny v internetovém obchodě 4home.cz, který nabízí více než 60 různých hrnců BergHOFF. Za zmínku stojí například oblíbený Berghoff Kastrol GEM s poklicí s mramorovým povrchem, který má dvouvrstvé sendvičové dno . Jádro kastrolu BergHOFF GEM je odlité z litého hliníku což zajišťuje dlouhou životnost.

Berghoff Kastrol s poklicí s mramorovým povrchem GEM 24 cm

O autorovi

Redakce

Tipy, rady, recenze - v kuchyni i u stolu.

Přidat komentář:


Sdílej s přáteli
Hezký článek z webu MlsnáVařečka.cz, který stojí za přečtení: Jak vybrat hrnce?, odkaz je tady: https://mlsnavarecka.cz/jak-vybrat-hrnce-na-vareni/