Fajri Stone, grilovací kámen z Etny

lávový kámen na gril Fajri Stone

Rozpalte grilovací kámen Fajri Stone a připravte na něm vaše oblíbené pokrmy v netradičním stylu. Na venkovním grilu, v kuchyni na plynovém sporáku, ale i v troubě. Servírujte přímo na kameni na stůl a užívejte si jídlo v dobré společnosti přátel nebo rodiny. 

Lávové kameny Fajri Stone jsou vyrobené ze sopečné horniny, vytěžené z Etny, divokého sicilského vulkánu. Nepopraskají, ani když je posadíte přímo na gril nad otevřený oheň. Lávová hornina má totiž svoji odolnost vůči vysokým teplotám vepsanou do rodného listu ze samotné podstaty.

lávový kámen fajri stone

Na grilu, v kuchyni, v troubě. Skvělá jídla připravená na lávovém kameni Fajri Stone

Zdravě na grilu i v kuchyni

Grilování na kameni začíná objevovat čím dál větší množství nadšených kuchařů z řad amatérů i profesionálů. Kameny přinášejí do grilování nový nevšední prvek, navíc příprava jídla na ohnivzdorné desce je zdravější než na roštu grilu.

Grilovací deska z lávového kamene brání přímému kontaktu pokrmu s otevřeným ohněm. Jídlo se nepřepaluje a nevznikají tak škodlivé látky, zbytečně zatěžující organismus.

Video: jak funguje lávový kámen?

Výhody lávového kamene při vaření a servírování 

Vařit na kameni Fajri Stone vás bude bavit. Kámen se rychle zahřívá, rovnoměrně sálá teplo v celé ploše, pomalu chladne. Perfektně vypadá na prostřeném stole, navíc udrží pokrm dlouho teplý.

U stolu nemusíte spěchat, stačí odebírat jednotlivé porce na talířek vždy, když dostanete chuť. Váš pokrm nevychladne, lávový kámen Fajri jej bude ohřívat po celou dobu, kdy se budete bavit s přáteli.

Lávový kámen vlastnosti

  • odolný vůči vysokým teplotám, nepopraská
  • zdravější příprava pokrmů než na klasickém grilu
  • na venkovní gril, v kuchyni na plynovém sporáku nebo v troubě
  • check-circlemenší množství kouře a zápachu
  • check-circlerychlé a snadné čištění

Grilovací kámen Fajri do sebe nenatahuje žádná aromata z jídel, je pachově neutrální, neovlivňuje chuť pokrmu. S grilovacími kameny z lávy se lépe manipuluje, jsou tenčí a váží méně než masivní kameny na gril z žuly. Kámen Fajri Stone je vyrobený ze 100 % přírodního materiálu, při ohřívání neuvolňuje žádné škodliviny.

Na gril i jako pizza kámen do trouby

Kameny Fajri Stone báječně fungují na jakémkoliv typu grilu (plynovém, elektrickém, na dřevěné uhlí), uvnitř v kuchyni na plynovém hořáku. K mání jsou ve čtvercové i obdélníkové verzi, vždy v několika velikostech.

Do trouby se hodí kulatý tvar. Poslouží jako pizza kámen při přípravě skvělé italské pizzy nebo při pečení domácího chleba. Na rozpáleném kameni vykouzlíte nadýchané těsto s křupavou kůrčičkou. Jednoduše, zaručeně.

Recepty pro grilovací kámen

Jaké další dobroty na kameni připravíte? Grilovací kámen je ideální na steaky, BBQ ribsy (marinovaná žebra), kuřecí maso, ryby, domácí hamburgery. Zkuste na něm také zeleninu nebo nějaký sladký dezert. Takové lívanečky na lávovém kameni nemají konkurenci! 

lívanečky na lávovém kameni

Na grilovacím kameni připravíte také sladké lívanečky

Lávový kámen je šikovný pro rychlé a zdravé vaření, maso se na povrchu zatáhne a případná šťáva, která vyteče, se zachytí v žlábku po obvodu. Fajri Stone se dá použít z obou stran. Druhá strana je zcela hladká, skvělá pro přípravu smažených vajec, placek, nebo na rozpečení bagetky.

Čištění a údržba

Kdo má zkušenosti s čištěním roštu u grilu, dobře ví, že udržet grilovací plochu bez napálenin dá zabrat. V případě lávových kamenů Fajri Stone máme dobrou zprávu: údržba je naprosto jednoduchá, žádné zdlouhavé seškrabávání a odrbávání zbytků jídla. Až dojíte a kámen vychladne, stačí z povrchu stáhnout nečistoty špachtlí, opláchnout vodou, vytřít dosucha. Hotovo, máme připraveno na další použití.

Grilovací lávový kámen v rámu

Nic naplat, grilovací kámen, byť lávového původu, něco váží. Pro lepší manipulaci si pořiďte nerezový rámeček (speciální příslušenství), do kterého kámen posadíte. Rám poslouží také jako vymezovací stojánek, až pokrm na kameni postavíte na stůl.

Kde koupit?

Na grilovací kameny z lávy jsou odborníci ve firmě Wgrills.cz. Svojí práci rozumí, a aby taky ne, do grilů dělají už od roku 2009. Ochotně poradí, stačí se zeptat. 

Mají také přehledně zpracovaný e-shop s nabídkou lávových kamenů Fajri a příslušenství. Líbí se? Tak žádné další otálení, váš další steak už můžete servírovat přímo z grilovacího kamene Fajri Stone!

O autorovi

Redakce

Tipy, rady, recenze - v kuchyni i u stolu.

Přidat komentář:


Sdílej s přáteli
Hezký článek z webu MlsnáVařečka.cz, který stojí za přečtení: Fajri Stone, grilovací kámen z Etny, odkaz je tady: https://mlsnavarecka.cz/fajri-stone-grilovaci-kamen-z-etny/