Zvolte správnou variantu diety pro lepší výsledky

dietní plán

Hledáte úspěšný způsob, jak se zbavit nadbytku kil a hladovění vám už konečně nedává smysl? Naštěstí v dnešní době existuje obrovské množství diet, které můžete vyzkoušet a rozhodně nemusíte trpět hladem. Mezi nejrozšířenější patří keto diety, založené na konzumaci velkého množství bílkovin, a krabičkové diety, kdy vám někdo naplánuje ideální balíček a vy si ho hned připravíte. Jaké jsou největší rozdíly mezi těmito dvěma dietami?

Dlužno říci, spousta diet je propagováno jako zázrak, ale jde o podvod. Keto dieta je založena na správném trávení, pálení tuků. A nakonec je program navržen tak, abychom byly schopni hubnout a držet váhu i při našem jídelníčku, na který jsme byli zvyklí.

Ketóza představuje hlavní faktor

Pro zdravé a efektivní hubnutí je takzvaná ketóza spolehlivá pro zahájení hubnutí a spalování tuků — proto pravidelně vidíte termín keto ve spojení s tímto druhem hubnutí. Ketóza může být normální fyziologický stav, do kterého se tělo dostane, když nezíská dostatek sacharidů a tuků z přijatého jídla. Na obranu proti nedostatku energie způsobené tímto hubnutím začne tělo vytvářet ketolátky odbouráváním (štěpením) svých vlastních tukových zásob.

Ty mohou po určitou dobu sloužit jako záložní zdroj energie, čímž zcela nahrazují sacharidy ve stravě, které jsou pro člověka primárním zdrojem energie. Výsledkem zpracovávání tuku na energii je jeho účinné spalování a tím i rychlé hubnutí. Při tomto postupu právě sportovci využívají hojně krabičkové diety.

Proteinové hubnutí — co jíst?

Jak jsme již řekli, toto hubnutí je v zásadě založeno na bílkovinách, takže při proteinovém hubnutí se více jí především kvalitní maso, které zahrnuje ryby nebo šunku. Nechybí ani vejce, sýr, para ořechy nebo proteinové pečivo. Samozřejmě je navíc zařazena zelenina, která zaručuje dostatečný přísun vlákniny, a navíc si doplníte i ovoce v malém množství. Další mimořádnou výhodou proteinového hubnutí je, že jednoduše nebudete mít pocit hladu ani chuť na sladké — to může být způsobeno nadměrným příjmem jednoduchých sacharidů a pravidelným menším množstvím jídla. Navíc v každém jídle objevíte dostatek rostlinných a živočišných tuků, které vás dostatečně zasytí!

Pokud nemáte žádné zkušenosti s proteinovými dietami, je jisté, že prostě nevíte, co zařadit do jídelníčku, natož kde brát dostatek receptů. Nicméně touto dietou získáte upravený a změněný jídelníček, který bude přesně koordinovat normy bílkovin jídelníčku a rozsahy vašeho těla. Nejlepší keto diety vám pomohou zhubnout 20-30 kg!

zdravé jídlo

Dieta bez plánování a vaření — čili bezproblémová

Kromě keto diety se čím dál častěji setkáváme s pojmem krabičkové diety. Samozřejmě, že několik keto diet může mít podobu krabičkové diety, ale rozhodně není pravda, že všechny krabičkové diety jsou založeny na spotřebě velkého množství bílkovin. Největší výhodou krabičkové varianty diety je, že vaše plány na hubnutí nikdy neskončí, protože nemáte čas plánovat a vařit pravidelně jídla.

Ve skutečnosti, každé ráno vybalíte dostatečnou výživu na celý den, takže nemusíte přemýšlet o ničem nebo zařizovat něco složitého k jídlu. V reklamě je mnoho krabičkových diet, takže si vyberete tu správnou pro vás. Dodavatelé těchto diet jsou v současné době schopni poradit si se všemi druhy dietních omezení. Takže v případě, že máte různé přecitlivělosti nebo intoleranci na lepek, jednoduše objevíte dané balení, které prostě budete moci použít. Existují i alternativy pro vegany a vegetariány, přestože výběr diet není tak široký.

Jaké máte další možnosti

Pokud nejste fanouškem různých organizovaných diet a chtěli byste začít se svými jídly, měli byste to určitě zkusit. Ideální způsob, jak začít, je koupit si knihu o pevném stravování a ztrátě s váhou, která vám poskytne informace, nebo jděte k odborníkovi na výživu, který vám poradí. Mohou vám pomoci nejen s vaším hubnutím, ale také v případě, že se cítíte po jídle stejně těžce nebo v případě, že byste chtěli začít jíst více upravených jídel. Pro snídaně jsou skvělou volbou proteinové kaše, protože jsou chutné, naplní vás a budete stále plní bílkovin. Mezi další současné hity patří různá ořechová másla a mléka, která mohou nahradit mléčné výrobky. Přestože jsou ořechová másla chutná, dejte si na ně pozor, obsahují určité množství tuku.

Je důležité mít na paměti, že v případě, že chcete dosáhnout své vysněné postavy, samotné diety nikdy nebudou stačit. Klíčové je doplnit ho přirozeným pohybem, který byste měli mít jako zábavu. Pro ilustraci, budete moci zkusit hodiny cvičení aerobiku, jízdu na kole nebo si párkrát týdně zajít na squash. Vyzkoušejte toho tolik, kolik budete chtít, a nepochybně objevíte něco, co oceníte, a získáte během toho pevnější postavu. Hubnutí není nikdy jednoduché, ale mějte na paměti, že v případě, že vytrváte, shození kil pravděpodobně jednoho dne přijde. Vyzkoušejte co nejvíce alternativ, jak budete moci, a časem zjistíte, jaký druh diety vašemu tělu vyhovuje nejvíce.

O autorovi

Redakce

Tipy, rady, recenze - v kuchyni i u stolu.

Přidat komentář:


Sdílej s přáteli
Hezký článek z webu MlsnáVařečka.cz, který stojí za přečtení: Zvolte správnou variantu diety pro lepší výsledky, odkaz je tady: https://mlsnavarecka.cz/zvolte-spravnou-variantu-diety-pro-lepsi-vysledky/