Sladká tečka – rodinné euro pro labužníky

Sladká tečka - hra

Ve hře Sladká tečka: Klání cukrářů se stanete soutěžícím ve stejnojmenné prestižní kulinářské soutěži. Atmosféra je však přátelská jenom navenek – bude to tvrdý boj! Dokážete vymyslet strategii dost vypečenou, abyste přelstili svoje soupeře?

Jak se to hraje

Jakmile na vás přijde řada, provádíte postupně za sebou 4 fáze: Vyberete si jednu z akcí na svojí herní desce, následně smíte utratit svoje suroviny za některou z karet receptů v nabídce, potom vám popolezou všechny suroviny v troubě o 1 čas dopředu a dají vám nové bonusy, no a ta jídla, která už z trouby vyšla ven, vám dají ikonky, které vám při správném počtu dávají ocenění a s ním i vítězné body. To je celá hra v kostce. 

Sladká tečka - klání cukrářů

Zdroj fotografií: tlamagames.com

Teď si to popíšeme trochu podrobněji: Pokud si berete suroviny, smíte si vzít všechny z jedné misky, a umístit je na svoji kuchyňskou linku. Ta je rozdělená na pozice, kde můžete přísady skladovat maximálně po jedné, po dvou nebo po čtyřech kusech, a přičemž nesmíte stejný typ opakovat ve stejném sloupečku. 

Ale pozor – i mističky mají svoje barvy. Jakmile si nějaké přísady vezmete, rozmístíte do okolních misek po jedné přísadě ve stejné barvě, jako má miska, odkud jste si brali. Odtud jméno Sweet Mess – v originále Sladký binec nebo nepořádek. Tak trochu symbolizuje to, že když si odněkud berete, rozprskne se vám spousta dalších přísad po okolí. Proto musíte počítat i s tím, že každý váš krok může pomoci vašim soupeřům. Takže neustále kontrolujete, jaké recepty máte v nabídce, a kdo se o co pokouší. 

Jakmile si vezmete čerstvé přísady, smíte je proměnit za některou kartu z nabídky (pokud na to máte). Kartičku potom vrznete do trouby na jednu ze čtyř pozic, za což jste odměněni vyznačenou odměnou. Čím déle budou vaše dobroty v troubě, tím lepší odměnu za ně shrábnete. Ten nejlepší bonus vám permanentně dá jednu surovinu konkrétního typu. Dál tu najdete třeba kuchyňské náčiní, které vám dává určité akce navíc, a nebo univerzální přísadu. 

Každá kartička receptu má na sobě ikonku určitého druhu pečiva – koláče, dortíku nebo cukrovinky. Jakmile vám z trouby vyjede druhá nebo třetí karta stejného typu, okamžitě je smíte proměnit na ocenění, které vám dává vítězné body. A čím dříve, tím lépe. Hráči, kteří jsou rychlejší, si totiž berou ocenění za více bodů.

blank

Zdroj fotografií: tlamagames.com

Závěrem

Sladká tečka nabízí relativně jednoduchý systém, kde nenajdete ani špetku náhody. Na druhou stranu, i to je ošemetná věc. Spousta věcí tady totiž jde dopočítat, a tak se jednotlivé tahy hráčů mohou protáhnout. 

Téma a barvitý vizuál můžou navodit dojem, že Sladká tečka je lehká rodinkovka na deštivé nedělní odpoledne. Najdete tu prvky Azulu, Splendoru, tak trochu na vás dýchne i Moje kavárnička. Oproti zmiňovaným deskovkám však Sladká tečka vyžaduje už trošku strategie a přemýšlení. 

Při hraní samozřejmě narazíte na momenty, kdy si nějaký recept vyhlídnete, snažíte se na něj nasbírat všechny potřebné suroviny, a pak vám ho někdo vyfoukne před nosem. Naštěstí v takových okamžicích bývá k dispozici jiný recept s podobnými přísadami, takže nejste zaseklí na jednom místě. 

Sladká tečka: Klání cukrářů rozhodně není žádná jednohubka. Je to poctivé rodinné euro, které vás donutí trochu protáhnout mozek.

O autorovi

Jana Russková

Doma mám několik hladových krků a že jsou někdy pěkně vybíraví. Vaření je tak pro mě každodenní záležitostí a proto mám ráda rychlé a chutné jídla. Nejraději se však věnuji pečení dobrot, které potěší i ty nejmlsnější jazýčky.

Přidat komentář:


Sdílej s přáteli
Hezký článek z webu MlsnáVařečka.cz, který stojí za přečtení: Sladká tečka - rodinné euro pro labužníky, odkaz je tady: https://mlsnavarecka.cz/sladka-tecka-rodinne-euro-pro-labuzniky/