svatební tabule

Svatební skleničky pro novomanžele

Čerstvě zasnoubeni, plánujete svatbu? Pak také jistě řešíte, kde uspořádat svatební hostinu a na co při plánování tabule nezapomenout. Máme pro vás jeden dobrý tip: na slavnostní přípitek se skvěle hodí svatební skleničky, na nichž budou vygravírovaná jména novomanželů. Sváteční sklo pak zůstává jako krásná památka na svatební den.

Svatební skleničky s nabídkou pěkných motivů najdete v e-shopu SkleněnýShop.cz

svatební set na víno

Svatební set na víno, pískovaný text a obrázek, zdroj: SkleněnýShop.cz

Jaké skleničky pro novomanžele

Kvalita sklenic musí odpovídat významnému okamžiku, proto vždy sáhněte po křišťálovém tenkostěnném skle. Osvědčené jsou nádherné sklenice ze sklárny Crystalex z bezolovnatého skla, s výbornou mechanickou odolností a jemně zabroušeným okrajem, který se přikládá k ústům.

svatební sklenice na sekt, šumivé víno

Svatební sklenice na sekt

svatební sklenice na víno

Svatební sklenice na víno

Tvar sklenice záleží na typu alkoholu, který si zvolíte pro slavnostní přípitek.

  • Pro sekty a šumivá vína jsou to úzké vysoké sklenice, tzv. flétny. 
  • Pro červená hutnější vína pak sklenice se širším kalichem, který se v horní části zužuje.
  • Sklenice na bílá vína se nacházejí někde mezi oběma předchozími typy sklenic, jsou více univerzální, podle tvaru se takovým sklenicím říká tulipán.

Motiv na svatební skleničku

Nejenom typ a tvar sklenice, ale především motiv a jména, která se na skleničce objeví, jsou důležitá. Na svatební sklenici se obvykle objeví jména novomanželů, na dýnko lze vyrýt datum sňatku.

PROHLÉDNOUT: Zamilované motivy na sklo

pískovaný motiv srdce

Na kalich lze umístit jemný svatební motiv, například decentní pískovaná srdíčka nebo prstýnky. Vtipný nápad je motiv knírku na sklenici pro ženicha a motiv rtů pro nevěstu.

písmo k pískování textu na sklo

Skleničky jako svatební dar

Skleničky se jmény ženicha a nevěsty nemusí sloužit jenom k slavnostnímu přípitku, je to také dobrý nápad na originální svatební dar.

Skleničky se dodávají v luxusní dárkové krabici s průhledným víkem, vyložené saténem.

luxusní dárkové krabice na svatební skleničky

Motiv je na sklenici vypískovaný, časem se nesetře ani jinak nevymizí, novomanželé si tak budou moci do sklenic nalít svůj oblíbený nápoj, kdykoliv dostanou chuť. Sklenice tak neslouží pouze k jednomu účelu, jejich užitná hodnota vydrží po dlouhou dobou.

Poděkujte rodičům vzkazem vypískovaným na krásné sklenici

Ke svatební ceremonii patří také poděkování rodičům. I v tomto okamžiku najdou sklenice uplatnění, nechte na ně vyrýt poděkování mamince nebo tatínkovi za to, že vás vychovali. V případě volby textu buďte spíše konzervativní, rodiče jsou ze svatby svých dětí obvykle víc naměkko než ostatní hosté.

Sklenice pro svatební hosty

Chcete, aby si svatební hosté odnesli vzpomínku na váš slavnostní den? Připravte pro ně sklenice s vtipným motivem, který bude připomínat váš sňatek. Vhodně vybraná sklenice k tomuto účelu skvěle poslouží. V případě sklenic pro svatebčany nemusí jít o klasické skleničky na víno, ale třeba nízké sklenky na cinzano, whisky, nebo jiný typ alkoholu.

TIP PRO ŽENICHA: Pokud již mají novomanželé společného potomka, může ženich svojí nastávající darovat sklenici s textem Děkuji za syna! nebo Děkuji za dceru!

Sklenice se speciálním textem si zaslouží i svědci. Buďte kreativní a klidně i vtipní, většinou jsou svědci blízkými přáteli ženicha a nevěsty a snesou tak větší dávku humoru.

Jak objednat? 

Přejděte na SkleněnýShop.cz do speciální kategorie SVATEBNÍ SKLENIČKY. Vyberte si tvar, který se vám líbí a klikněte na něj. Na kartě produktu najdete možnosti svatebních motivů, inspiraci již hotových sklenic, sadu písmen, ze kterých si necháte vypískovat na sklenici text.

Pokud si nevyberete z nabídky nejžádanějších svatebních sklenic, nic vám nebrání vybrat si pouze vypískování textu a motivu, a dále si z nabídky ostatních sklenic zvolit sklo, které odpovídá vašim představám.

TIP: Luxusní svatební sklenice Swarovski

sklenice swarovski

Počítejte s tím, že pískování skla a gravírování motivů je ruční práce, která k realizaci potřebuje určitý čas. Kompletní výroba sklenic s textem trvá zhruba 1-2 týdny, lze si však zaplatit expres pískování do jednoho týdne (za příplatek).

Další tip pro novomanžele: Rozsviťte vaši svatbu svatebními prskavkami! Rozdejte je svatebčanům jako upomínku na váš den, prskavky ve tvaru srdce zase poslouží jako netradiční svatební dekorace.

Líbí se vám tento tip na svatební dar? Uložte si jej na Pinterest:

svatební skleničky novomanželé

O autorovi

Redakce

Tipy, rady, recenze - v kuchyni i u stolu.

Přidat komentář:


Sdílej s přáteli
Hezký článek z webu MlsnáVařečka.cz, který stojí za přečtení: Svatební skleničky pro novomanžele, odkaz je tady: https://mlsnavarecka.cz/svatebni-sklenicky-pro-novomanzele/